Dobrý den, vítejte na mém e-shopu! Pokud byste potřebovali s čímkoliv pomoci, neváhejte mi napsat nebo zavolat! Jsem tu pro vás, Radka

Radu Style

RaduO mně

Dlouho jsem přemýšlela, zda se nazývat krejčovou. Hmmmm, to se mi úplně nezdá – nebo švadlenou, to mi také úplně nesedí, a co třeba modistkou, tak jak se říkávalo za první republiky? Nějak se nemůžu napasovat do žádné škatulky. Jsem zkrátka Radu Style. Holka, která miluje krásu, ale také přirozenost a pohodlí.

Mám ráda volnost, pohyb, rozlet i styl. To vše se snažím spojit do svých výrobků. Z „2D“ výkresů tvořím „3D“ modely tak, aby na každém vypadaly co nejlépe. Se svými klienty si vždy ráda popovídám o tom, co rádi dělají a jací vlastně jsou. Zajímá mě, v čem a proč se cítí dobře. Vím tak na koho šiji, proč to šiji a kde mám přidat, či ubrat. Z toho vyplývá, co nabídnout dalšího, aby bylo všem ve věcech z mojí dílny dobře. Zkrátka, ne každý jsme konfekční typ. Že?

Pokud máme zrovna to štěstí a konfekční oblečení nám sedí, tak nám třeba nesedí historie značky, příběh výrobku a způsob výroby. Chceme vědět, kdo pro nás oblečení šije. Chceme férové výrobky.

Chceme podpořit lokální autory a řemeslníky. Já osobně to tak mám a věřím, že i vy… a zřejmě i proto jsme se potkali!

 

A můj příběh?

Tak jen v kostce. Jsem raději, když za mě mluví moje práce a tvorba. Výsledek, který oblékáte je můj rukopis i životopis v jednom. Ruční práce miluji od malička. Žádná z mých panenek neunikla mojí kreativitě. S pubertou přišly, a zase odešly, trochu jiné „záliby“. Následovaly životní veletoče a spousta práce v korporátech. Eventy, marketing, sponzoring …. Svět, který se tak rychle točil, že jsem si ani nevšimla, že uteklo skoro dvacet let.

Mezi tím jsem navštívila pár kurzů šití. Sama jsem vedla kurz háčkování. Občas jsem ušila kosmetické nebo plážové tašky kamarádům a známým. Přišly i poptávky na výbavičky pro miminka a po večerech jsem ráda háčkovala a pletla. Nikdy jsem si ale dostatečně nevěřila. Natož, aby mě napadlo, že se budu svou zálibou někdy živit.

Člověk míní a život mění. V březnu 2020 dal koviďák stopku téměř celému oboru v němž jsem pracovala. Mnoho z nás, pracujících v oblasti pořádání firemních akcí, téměř ze dne na den skončilo. Tak jsem nelenila, a skoro jako celý národ, jsem se pustila do šití roušek pro ty, kteří to nejvíce potřebovali. Za pár dní mi to nestačilo, a tak jsem je začala vylepšovat, měnit design, látky, vzory…

Jako dar přišel nový stroj a já zkusila ušít i něco na sebe. Tričko, mikinu, šaty… Úplně jsem tomu propadla! No jo, stará láska nerezaví. Hned jak to bylo možné jsem se přihlásila na kurz šití, a to k opravdu skvělé a kreativní profesionálce. Učila jsem se za pochodu a sem tam se začali ozývat kamarádi, jestli jim neušiji to nebo tamto. Nenechali mě v tom, podpořili mě v začátcích a já si mohla dovolit nakoupit první metry látek, příslušenství, a dokonce i první profi stroj od jedné dámy, která ho už nepoužívala. Začala jsem v tom naplno lítat. Nakonec jsem začala věřit, že mě můj milovaný koníček jednou bude i živit!

Jsem šťastná, že tvořím nové věci. Nadšeně vybírám a nakupuji látky a doplňky s představou, co všechno krásného z nich můžu vytvořit. Když mi potom pod rukama vzniká něco nového, co jsem od A do Z vytvořila já sama, pro někoho konkrétního, tak je to nepopsatelně krásný pocit!

Baví mě dělat lidem radost, představuji si, jak se asi budou tvářit, když doma otevřou balíček s novým oblečením a ručně psaným věnováním od autorky. Proto netrávím čas výrobou velkého množství „sériového zboží“. Nerada bych ztratila kontakt.

Miluji tvorbu originálních kusů, soustředím se na limitované edice a módu na přání mých klientů. Šiji pro ty, kteří nechtějí a nepotřebují zapadnout do nějaké šablony. Pracuji pro ty, kteří nechtějí už utrácet peníze v řetězcích, ale raději podpoří lokálního výrobce, ruční tvorbu, české srdíčko a vše, co k tomu patří. Odměnou každému je osobní přístup Radu Style, prémiová péče, kvalitní práce a příjemný pocit z osobního partnerství mezi klientem a mou maličkostí.

Každý jsme individuální osobnost. Buďme stále sví. Ráda vám pomohu.

 

S respektem a láskou k vám i k mojí práci

Radu

 

PS: Stavte se na kafíčko, metr mám ready.

 

 
Zpět do obchodu